Contact Us


Johto ja kustannuspäätökset


Tero Norkola
kustannusjohtaja
tero.norkola@finlit.fi
+358 400 882 700
 

Myynti, markkinointi ja viestintä


Tommi Leminen
myynti- ja markkinointipäällikkö
tommi.leminen@finlit.fi
040 534 2675

Marianne Hiirsalmi
viestintä- ja markkinointikoordinaattori
marianne.hiirsalmi@finlit.fi
050 501 9510

Median arvostelukappalepyynnöt
arvostelukappaleet@finlit.fi

Verkkokaupan asiakaspalvelu
 

Toimitus


Anna Revitzer
kustannustoimittaja, tietokirjat
anna.revitzer@finlit.fi

040 534 2704

Katri Maasalo

kustannustoimittaja, tilauskirjaprojektit
katri.maasalo@finlit.fi
050 324 7131

Maija Yli-Kätkä
julkaisukoordinaattori, tiedekirjat
maija.yli-katka@finlit.fi
040 539 4235

Eija Hukka
tekninen toimittaja, kirjapainoyhteistyö
eija.hukka@finlit.fi

040 534 2485

Kati Hitruhin
kustannustoimittaja



Etsitkö tietokirjallesi kustantajaa?

Suomalaisen Kirjallisuuden Seura on Suomen vanhin kustantamo, joka on julkaissut laadukasta tietokirjallisuutta vuodesta 1831 alkaen. Otamme mielellämme vastaan hyviä kirjaideoita ja käsikirjoituksia.

Jos haluat tarjota kirjaasi SKS:n kustannettavaksi, ole meihin yhteydessä! Voit lähettää meille luettavaksi valmiin käsikirjoituksen tai vielä alkuvaiheessa olevan kirjaidean.  Kuvaile saatteessasi myös teoksen ydinsisältöä ja kohderyhmää.

Tietokirjaehdotukset
tietokirjat@finlit.fi

Tiedekirjaehdotukset
tiedekirjat@finlit.fi