Kontaktuppgifter


Förläggare


Tero Norkola
Förlagsdirektör
tero.norkola@finlit.fi
+358 400 882 700
 

Försäljning och marknadsföring


Tommi Leminen
Försäljnings- och marknadschef
tommi.leminen@finlit.fi
040 534 2675

Marianne Hiirsalmi
Kommunikation- och marknadskoordinator
marianne.hiirsalmi@finlit.fi
050 501 9510

Kontaktinformation för media
arvostelukappaleet@finlit.fi
 

Redaktion


Anna Revitzer
Förlagsredaktör, faktaböcker
anna.revitzer@finlit.fi

040 534 2704

Katri Maasalo

Förlagsredaktör, faktaböcker
katri.maasalo@finlit.fi
050 324 7131

Maija Yli-Kätkä
Förlagskoordinator, akademiska serier
maija.yli-katka@finlit.fi
040 539 4235

Eija Hukka
Teknisk redaktör, boktryckeri, grafisk design
eija.hukka@finlit.fi

040 534 2485

Kati Hitruhin
Förlagsredaktör